Family point - místo pro rodinu

FAMILY POINT místo pro rodinu ® je služba, která rodičům a prarodičům umožňuje pečovat o děti ve veřejném prostoru. Vytváří síť míst, kde lze nakojit, nakrmit či přebalit dítě, ale také získat kontakty na prorodinné organizace poskytující různé služby a poradenství. Prostřednictvím webových stránek jednotlivých kontaktních Family Pointů lze navíc získat informace o aktuálních akcích, které se pro rodiny v regionu nabízí.

V prostorách Family Pointu je třeba:

• dodržovat klid,
  • dodržovat pořádek a čistotu,
  • ukládat hračky vždy zpět na místo, odkud byly půjčeny,
  • neničit, neznečišťovat a nezcizovat vybavení a prostor Family Pointu,
  • sedací nábytek určený dětem nevyužívat dospělými,
  • nenechat děti bez dozoru a volně se pohybovat po dalších prostorách knihovny.

Za pobyt dětí ručí jejich doprovod.

K dispozici je přebalovací pult, stolička na krmení dětí, kojící křeslo, informace pro rodiče, seniory i děti, spostu hraček, her a samozřejmostí jsou knihy pro děti i dospělé a časopisy. Dále je k dispozici mikrovlnka. Rádi Vám také připravíme čaj či kávu. Jedinnou nevýhodou je umístění v 1. patře, ale rádi vám pomůžeme vynést kočárek do poschodí.

Nemusíte být z Vrbice, nemusíte být našimi čtenáři, ale můžete zde strávit příjemné chvíle v bezpečném kruhu.

Koutek je možno využívat v půjčovní době knihovny​ (ST, PÁ 15.00-19.00) a dopoledne v době Kalubáčku PO 9.30-11.30 hodin.

Více o Family Pointech na adrese http://familypoint.cz/.