Malawi - vřelé srdce Afriky 8. 11. 2013

V pátek 8. listopadu 2013 jsme mohli v knihovně přivítat vrbeckou rodačku Stázi Jakubcovou k podvečernímu posezení s tématem „Malawi – vřelé srdce Afriky“. Dnes bydlí v Ostravě, kde pracuje pro IKEA, ale Vrbice je stále její srdeční záležitost. IKEA spolupracuje s nadačním fondem UNICEF již dlouhá léta a každoročně dává možnost svým zaměstnancům, aby se na vlastní oči podívali na některé z projektů, které jsou podporovány z Kampaně plyšových hraček. Letos v květnu se takovéto mise zúčastnila i vrbecká rodačka Stázi, a když navrhla, že by se svými zážitky ráda podělila také s Vrbečáky, její nabídka byla s nadšením přijata. Během večera se vybralo 1  800,- Kč (výtěžek z dobrovolného vstupného a prodej kávy a čaje v knihovně), které budou věnovány na konto UNICEF.