PASOVÁNÍ
školka
děti
knihy
dakar 2

Periodika

Bumík

Kouzelný medvídek Bumík spolu se svými zvířecími kamarády provede vaše děti pohádkovým    rájem. Pro rozvoj dětské tvořivosti a fantazie má připravené omalovánky a vystřihovánky. Děti si také samy mohou složit malou pohádkovou knížečku. Příběhy, básn;ičky, hádanky, úkoly, doplňovačky a hlavolamy mají jedno společné – laskavost, hravost, porozumění dětskému světu a krásné obrázky. A na dobrou noc na děti čeká pohádka. Pravidelné rubriky: čtení a prohlížení, kutění, vaření, malování, hádanky, hry a chytáky.

Sluníčko

Časopis Sluníčko patří už několik desítek let (letos oslaví 48. narozeniny) ke stálicím dětského světa. Jako svůj „první“ časopis si ho kdysi oblíbily naše maminky, my sami a dnes ho předčítáme i svým dětem. Sluníčko se snaží děti nejen pobavit, ale i něco je naučit. A protože jde většinou o nečtenáře ve věku od tří do sedmi let – přináší kromě zábavných příběhů i velké množství hádanek, doplňovaček, hlavolamů, omalovánek, vystřihovánek a spoustu dalších úkolů.

F.O.O.D.

Měsíčník F.O.O.D. je praktickým průvodcem pro každého, kdo rád vaří s nápadem, přitom jednoduše a z čerstvých surovin. Svým čtenářům nabízí nejen spoustu rychlých receptů z dostupných ingrediencí, ale kromě trendů z celého světa nezapomíná ani na tradiční českou kuchyni nebo názorné postupy pro přípravu složitějších pokrmů. Klíčovým tématům časopisu se věnují čtyři hlavní rubriky: SEZONA – v níž se vaří právě ze zmíněných sezonních a lokálně dostupných surovin, DOMA – přináší časově náročnější víkendová menu pro rodinu či přátele. V rubrice JAK NA TO se naučíte připravovat složitější recepty krok za krokem a BEDEKR je jakýmsi průvodcem po světových kuchyních.

Betynka

Heslem měsíčníku Betynka je: „Časopis, který rozumí vám i dětem“. V tomto duchu se nese i celých 132 stran plných rad, nápadů a tipů pro těhotné i pro maminky malých dětí. Přes dvacet let spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti gynekologie, pediatrie či psychologie, pro maminky jsme tedy důvěryhodným a spolehlivým zdrojem nejen informací. Vedle péče o dítě se věnujeme i mamince – jejímu zdraví, psychické pohodě, kráse a domovu.

Příroda

Příroda je lifestylový magazín, který je o přírodě v její ryzí podobě od A do Z: Naše poznávací expedice začíná v království zvířat, pokračuje přes tajemný svět rostlin, míjí divukrásné přírodní scenérie a končí pohledem na hvězdnou oblohu. Na stránkách časopisu se dozvíte nové informace o ohrožených i neznámých druzích zvířat a vzácné a křehké flóře, a to prostřednictvím unikátních fotografií a populárně psaných článků přírodovědců, fotografů a cestovatelů. Příroda vychází 6× ročně na velkém formátu, kvalitním papíře a v luxusní úpravě, aby vynikly kvalitní celostránkové fotografie. Příroda je pro všechny, kteří chtějí vnímat krásy divoké („wildlife“) přírody na celém světě. Jako jedni z mála se však nezaměřujeme pouze na exotiku, ale všímáme si také naší, domácí přírody.

dTest

dTest je nezisková organizace založená v roce 1992 pod názvem Občanské sdružení spotřebitelů TEST. Jejím posláním je poskytnout spotřebiteli komplexní spotřebitelský servis. Na stránkách časopisu dTest publikuje každý měsíc testy výrobků, srozumitelně přibližujeme práva spotřebitelů a povinnosti prodávajících či poskytovatelů služeb. Radí, jak je aplikovat v běžném životě a na co si dávat pozor.

Udělej si sám

Časopis Udělej si sám existuje na českém trhu ve své nové podobě od roku 1999. Patří do největší evropské rodiny Do-it-yourself časopisů, což usnadňuje přístup k informacím o aktuálních světových trendech ve sféře hobby, bydlení a životního stylu. Za tradičním názvem kdysi kutilského „Udělej si sám" se dnes skrývá moderní časopis plný inspirací, nevšedních nápadů a přehledných informací o zajímavých produktech a jejich parametrech. Cílem je poradit čtenáři jak si zpříjemnit a zdokonalit prostředí, v němž žije.

BYDLENÍ STAVBY REALITY

Měsíčník pro všechny příznivce moderního bydlení. Moderní design, interiérový dekor a vůbec vše, co se týká bydlení, se v poslední době stává stále oblíbenějším tématem společenských konverzací. Přesně na tento trend reaguje časopis BYDLENÍ STAVBY REALITY, který každý měsíc přináší nejen nejnovější trendy ve stavbě, zahradě i bydlení, ale také konkrétní rady a tipy, které mohou čtenáři sami vyzkoušet. V časopise BYDLENÍ STAVBY REALITY čtenářům poradí odborníci z řad architektů, designérů, zahradníků, finančních poradců i řemeslníků. O své zkušenosti se podělí také laici, ať už jde o stavbu domů, nebo jejich zařizování. Nedílnou součástí časopisu BYDLENÍ STAVBY REALITY jsou v každé jeho části návštěvy skutečných domovů, které mohou čtenářům posloužit jako inspirace.

Bravo

Časopis Bravo je nejčtenější časopis pro teenagery v ČR. Hvězdy BRAVU důvěřují a pouští ho do svého soukromí - proto má z velké části exkluzivní materiály, rozhovory i fotografie a vždy ty zaručeně nejžhavější informace ze světa celebrit! Dynamická grafika, mix aktuálních témat, plakáty idolů, fotoromány, originální reportáže, novinky ze světa hudby, filmu, techniky, internetu, mobilní komunikace, módy, životního stylu i počítačových her, ale také cool dárek v každém čísle, soutěže o atraktivní ceny a hlavně spousta zábavy! Nechybí ani kultovní a oblíbená rubrika Láska a sex, kde na dotazy čtenářů odpovídá přední česká sexuoložka MUDr. Hanka Fifková.

Vrbecký zpravodaj

Třikrát ročně informuje obec Vrbice své občany o dění v obci.

Živa

„Od nového roku 1853 bude vycházeti pomocí Matice české ŽIVA, časopis přírodnický…“ tak začínal příspěvek Jana Evangelisty Purkyně na podzim r. 1852 ve sborníku Českého muzea. Právě díky pochopení Matice české a později i Muzea Království českého mohl Purkyně uskutečnit svou dávnou myšlenku o českém časopisu, který by popularizoval výsledky vědeckého bádání na poli biologie. První číslo Živy skutečně vyšlo v lednu 1853. Hlavním Purkyňovým pomocníkem při vydávání časopisu byl geolog Jan Krejčí. Ačkoli bylo vydávání Živy v proudu let několikrát přerušeno, vždy si časopis zachoval původní Purkyňovy ideje.

Dějiny a současnost

Časopis Dějiny a současnost (ĎaS) byl založen v roce 1959, na podzim roku 1969 bylo jeho vydávání úředně zastaveno. V roce 1990 byl časopis obnoven, od roku 2005 vychází jako měsíčník. Časopis se zaměřuje na kvalitní popularizaci historie jako vědy. Autory článků jsou výhradně vědečtí pracovníci, vysokoškolští pedagogové, doktorandi a studenti historických oborů, archiváři, muzeologové a historici umění.

Epocha

Časopis Epocha je zaměřen na vysoce přitažlivá témata. Každá stránka časopisu je přímo nabitá nejnovějšími informacemi ze světa nových objevů, technologií, společnosti, světového byznysu, celebrit, velkého zločinu i tajemné minulosti. Obohaťte své informace o daných událostech novými fakty.

100+1

Časopis 100+1 je nejstarší doposud vycházející časopis tohoto typu na českém trhu.

Vinařský obzor

První číslo Vinařského obzoru vyšlo 24. 1. 1907. Nyní vychází jako odborný měsíčník pro vinohradnictví, sklepní hospodářství, obchod vínem, vinařskou gastronomii a určitými tématy také pro širší vinařskou veřejnost .

Vinař - sadař

Stavovský dvouměsíčník pro vinohradníky, vinaře a ovocnáře vychází úspěšně již čtvrtým rokem. Cílená distribuce vinařům a ovocnářům České a Slovenské republiky formou předplatného, dále vinařským a ovocnářským organizacím, spolkům a na významných akcích. Odborné informace, články z oblasti vinohradnictví, vinařství a ovocnářství. Rozhovory, reportáže s významnými osobnostmi, zástupci firem, organizací na aktuální témata, novinky, nové trendy a zajímavosti uvedených oborů.